İstanbul Kır Düğünü Mekanları, sizler için inceledik

Kır düğünü isteyen çiftlerin dikkatine !

Seçeceğiniz düğün mekanının görseli tabii ki de çok önemli, misafirlerinizi ağırlayacağınız masa süslemesinden vale hizmetine, mekan ulaşımından işletme garson hizmetlerine kadar hepsi birer detay.
Ama bunların yanı sıra görmediğimiz, bize hiç bahsedilmeyen.
Belki de sözleşme sırasında aklımızın ucundan geçmeyen detayları sizler için sıraladık.
Çok güzel sunumu yapılan, tanıtılan mekanlarda en güzel gününüz sürprizlere gebe kalabilir.

1- Seçtiğimiz mekanın yağmurlu hava şartlarına karşı ne gibi önemleri var?
2- Olası bir elektrik kesilmesine karşı jeneratörü var mı?
3- Otopark araç kapasitesi nedir?
4- Vale hizmeti var mı? Ücreti nedir?
5- Mekan ulaşımı detayları nelerdir? Toplu taşıma aracı geçiş güzergahı neresidir?
5- Diyelim ki dünün gününüzden bir gün önce yağmur yağdı, çim zeminin su tahliye drenajları var mı?
6- Sahne üstünde veya altında yağmur önlemi var mı?
7- Lavabo için yeterli deposu var mı?
8- Beklenmedik misafir sayısı gelirse yeterli miktarda masa ve sandalye hesaplanıyor mu?
9- Bahşiş yasağı var mı? Pasta kesmiyor, kapı açılmıyor gibi mağduriyetler yaşatılıyor mu?
10- Fotoğraf ve video hizmeti düğün paketinize ek mi yoksa içinde mi?
11- Düğünde misafirlerinize satılacak olan fotoğrafın fiyatı nedir?
Hepsi birer küçük ayrıntı gibi gözükse de birden fazlasıyla karşılaştığınızda en özel gününüz kaosa dönüşebilir. O nedenle her şeyi en ince ayrıntısına kadar hesaplayın ve hayatınız boyunca yaşayacağınız en mutlu gününüzü eğlenerek geçirin.
Sorduğunuz her bir detayı yapacağınız sözleşmeye eklemekten çekinmeyin!

Şimdi sizin için özel olarak incelediğimiz İstanbul Kır Düğünü mekanlarına göz atalım.

1- Hünkar Suyu Kasrı – Sarıyer

Çok çok uzun bir geçmişi olmasına rağmen 2-3 yıldır düğün sektörüne giren Sarıyer Hünkar Suyu Kasrı, 127 yıllık tarihi ile ilk girdiğiniz andan itibaren sizi büyülüyor, Sanki bir zaman makinesine binmiş ve cumhuriyet dönemine ger gitmiş gibisiniz. Tarih bir anda çevreliyor her yanınızı havuzları, çeşmeleri, Osmanlı bahçesi ve burnunuzdan gitmeyen ortanca çiçeklerinin kokusu.
Mekân yaklaşık 700 kişilik bir kapasitede ve birbirinden zengin menü alternatifleri ile kır düğünü düşünenlerin bir göz atmasını düşündüğüm yerler arasında.

Min. Yemekli Fiyat: 80-100 TL
Yemekli Kapasite: 500-750
Kapalı Alan Kapasitesi: 50-100
Konaklama Kapasitesi: Konaklama imkanı yok
Otopark Araç Kapasitesi: 150-250

2- Event Garden – Sarıyer

İstanbul’un en çok tercih edilen kır düğünü mekanlarından biri de Event Garden. Bahçeköy orman yoluna paralel, olabildiğince doğal, muhteşem manzarası ve zengin menü içeriğiyle size kusursuz bir kır düğünü keyfi sunuyor. Gerek mekan süslemeleri, gerekse görsel sunumuyla yılların tecrübesini ortaya koyan Event Garden’ın içerisinde çocuklar da düşünülmüş. Salıncaklar, oyuncaklar, oyun alanları ile davetlilerin huzurlu saatler geçirmeleri için her şey yapılmış.Olası bir yağmur yağışına karşı kapalı alanı da mevcut. Aynı zamanda Event Garden’da açılışlar, Baby shower, Bayi toplantısı, Doğum günü, Kına, Kurumsal etkinlikler, Mezuniyet törenleri, Nişan, Parti, Piknik, Sünnet düğünleri yapabilirsiniz.

Min. Yemekli Fiyat: 150-200 TL
Yemekli Kapasite: 1.000-2.000
Kapalı Alan Kapasitesi: 200-300
Konaklama Kapasitesi: Konaklama imkanı yok
Otopark Araç Kapasitesi: 1.000’den fazla

3- Eva Garden – Bahçeköy

Siz hayatınızın en mutlu gününü doğanın tam kalbinde Belgrad Ormanlarının içinde muhteşem atmosferiyle Eva Garden da geçirirken davetlilerinize de bu güzel günü unutulmaz kılın. Enfes menüleri, güler yüzlü hizmetiyle Eva Garden’ın doğayla içiçe yapısında rüya gibi bir düğün yapabilirsiniz.
Kır düğünlerinin en endişe verici yanı olan yağmur yağma ihtimalini de düşünen bu güzel mekan, 400-500 metrekarelik bir alanı kaplayabilen ve saniyeler içersinde açılabilen şemsiyesiyle yağmur yağsa dahi eğlencenize ara vermeden devam edebilirsiniz.

750-1000 kişilik organizasyonlara ev sahipliği yapabilen Eva Garden İstanbul’un her yerinden rahatlıkla ulaşımı sağlanan Sarıyer Bahçeköy’de. Organizasyonunuzu ister havuz başında, ister çim alanda düzenleyebileceğiniz mekanın en çok tercih edilen kır mekanları arasında olduğunu hatırlatır ve rezervasyon için aylar öncesinden randevu almayı unutmamanızı öneririz.

Min. Yemekli Fiyat: 80-100 TL
Yemekli Kapasite: 750-1.000
Kapalı Alan Kapasitesi: 100-200
Konaklama Kapasitesi: Konaklama imkanı yok
Otopark Araç Kapasitesi: 150-250

4- Leonardo – Polenezköy

Leonardo, kır düğünü hayali olan tüm gelinlerin bir gördüğünde başka bir mekan arayışında olamayacağı güzellikte.
24 yıllık tecrübesiyle hizmet veren asırlık mekanın içinizi ısıtacak bahçesini görünce sizin de çok etkileneceğinizden şüphemiz yok.
Anadolu Yakası’nda Polenezköy’de bulunan mekan 1 gün içerisinde sadece 1 organizasyon yapma prensibiyle davetlerinizi rahat rahat istediğiniz şekilde planlamanıza olanak sağlıyor.
Güler yüzlü hizmeti ve her bütçeye uygun menüleriyle kırda evlenmek isteyen çiftlerin tercihi olmaya devam eden mekan 500-750 kişilik organizasyonlara ev sahipliği yapabiliyor.
Bünyesindeki butik otelde de çiftlerine konaklama hizmeti veren mekan, çevre illerdeki yakınlarınızı gönül rahatlığıyla davet etmenize de imkan tanıyor.
2017 Yılının Eylül ayında Anastasia& Kaan çifti düğünü için bu güzel mekanı, fotoğraf ve videoları için de bizi tercih edince ortaya bu eşsiz kareler çıktı.
İncelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Min. Yemekli Fiyat: 100-150 TL
Yemekli Kapasite: 400-500
Kapalı Alan Kapasitesi: 300-400
Konaklama Kapasitesi: 50 kişiden az
Otopark Araç Kapasitesi: 250-500

5- Qubbe Bahçe – Sarıyer

2012 Yılında 2.Dijital Dünyanın Enleri Ödül Töreninde “Yılın en iyi etkinlik mekanı” olarak seçildi.
Mekan içerisinde Qubbe Bahçe, Hint Bahçesi, Nar Bahçe ve Cam Bahçe olmak üzere dört farklı düğün alanı bulunuyor.
Nar Bahçe yemekli 1250 kişi kapasiteli. (3500 kişi Kokteyl)
Qubbe Bahçe yemekli 900 kişi kapasiteli. (1570 Kişi Kokteyl)
Cam Bahçe yemekli 700 kişi kapasiteli. (2000 kişi Kokteyl)
Hint Bahçesi yemekli 300 kişi kapasiteli. (550 Kişi Kokteyl)
Prensip olarak Qubbe Bahçe’de her şey dahil paketler müşterisine büyük kolaylık sağlıyor. Müzik sisteminden süslemecisine, ışık ve dj müziğinden fotoğrafçısına kadar bir çok hizmeti size hazır sunuluyor. Size sadece o gün doğanın ve lüksün tadını çıkarmak kalıyor. Perimasalı tadında bir düğün geçirebileceğiniz Qubbe Bahçe, en özel gününüzü unutulmaz kılmayı vaat ediyor.

Min. Yemekli Fiyat: 80-100 TL
Yemekli Kapasite: 1250
Kapalı Alan Kapasitesi: 200-300
Konaklama Kapasitesi: Konaklama imkanı yok
Otopark Araç Kapasitesi: 750-1000

6- Romantika Garden – Fenerbahçe

Şehrin dillere destan, dizi-filmlerine konu olan Fenerbahçe Parkı’nın yanı başında bulunan Romantika Garden, deniz kıyısında, rengarenk çiçeklerin tam ortasında çam ağaçlarının gölgesinde davetlilerine unutulmaz bir gün yaşatmakta çok iddialı. Burada en özel gününüze dair her şey sizler için özenle tasarlanmış. Düğün mekanı konusunda kararsız kalmış çiftlerin mutlaka gidip görmesi gereken bir yer olduğunu söyleyebilirim.

Min. Yemekli Fiyat: 100-150 TL
Yemekli Kapasite: 500-750
Kapalı Alan Kapasitesi: Kapalı Alan Yoktur
Konaklama Kapasitesi: Konaklama imkanı yok
Otopark Araç Kapasitesi: 250-500

7-Ayşe Sultan Sosyal Tesisleri – Beykoz

Beykoz Çavuşbaşı’nda bulunan Ayşe Sultan Sosyal Tesisleri kır düğünü anlamında yağmur ve güneşe karşı önlemi olan nadir mekanlar birisidir. Mekanın ortasında bulunan otomatik mekanizmayla açılıp kapanabilen dev şemsiye sistemiyle olumsuz hava şartlarında bile en özel gününüz emin ellerde. Bu sayede işetme, “İstanbul’da en çok tercih edilen kır düğünü mekanları” arasında yer alıyor. Ayrıca bir diğer avantajı: Herhangi bir catering firmasıyla çalışmak yerine yemekleri kendi bünyesinde bulundurduğu profesyonel aşçıları hazırlıyor. Bu da düğününüzde beklenmedik misafirleriniz için sorunsuz ve sıcak yemek olanağı sunuyor.

Min. Yemekli Fiyat: 80-100 TL
Yemekli Kapasite: 750-1000
Kapalı Alan Kapasitesi: 400-500
Konaklama Kapasitesi: Konaklama imkanı yok
Otopark Araç Kapasitesi: 250-500

8- Atapark Garden – Avcılar

5 farklı bahçesiyle deniz kenarında yeşilin tam ortasında 10 kişiden 2000 kişiye kadar etkinlik yapabilen Atapark Garden her bütçeye uygun menü seçenekleriyle misafirlerine büyük kolaylık tanıyor. Ayrıca özel olarak hazırlanmış Nikah Bahçesinde zevkinize uygun olarak 2 saatlik nikah töreninizi deniz manzarası ve doğanın ferahlığı içerisinde yapabilirsiniz. Olası bir olumsuz hava şartlarında masa üzerleri şık şemsiyelerle kapatılabiliyor. Ayrıca tesis içerisinde sunulan ücretsiz hizmetler listesinde karşılama hostesi, müzik hizmeti, masaüstü görselleri, sandalye süslemesi, volkan şovları ve istirahat odası yer almaktadır.

Min. Yemekli Fiyat: 50-80 TL
Yemekli Kapasite: 2000-3000
Kapalı Alan Kapasitesi: 400-500
Konaklama Kapasitesi: 1000 Kişiden fazla
Otopark Araç Kapasitesi: 1000